Διδακτική επίσκεψη στην Kallas Incorporation A.E.

Την Παρασκευή 1/12/2023, οι μαθητές της Β’ τάξης του τμήματος Οικονομίας, στα πλαίσια του μαθήματος «Εισαγωγή στην εφοδιαστική αλυσίδα», πραγματοποίησαν εκπαιδευτική επίσκεψη, στην υπερσύγχρονη μονάδα αποθήκευσης και διανομής ελεγχόμενης θερμοκρασίας της Kallas Incorporation A.E. Logistics Center, 13.000 τ.μ. στα Οινόφυτα. Η μεγαλύτερη κατάψυξη στα Βαλκάνια!

imageedit 11 3745068724

Ξεναγήθηκαν στους χώρους των εγκαταστάσεων και παρακολούθησαν την ενημέρωση για το αυτοματοποιημένο σύστημα τοποθέτησης, αποθήκευσης και διατήρησης των προϊόντων τους καθώς τον τρόπο διοχέτευσης αυτών στην αγορά. Καθ ’όλη τη διάρκεια της επίσκεψης, οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να συνομιλήσουν, να ρωτήσουν, να μάθουν και να πάρουν απαντήσεις σε όλες τις απορίες τους. Καθηγητές και μαθητές ευχαριστούμε θερμά για την ενδελεχή ενημέρωση που μας παρείχαν!

imageedit 32 3435992162
Posted in Δράσεις, Κοινωνικές.